Гнучкі силові кабелі – це окремий вид силових кабелів, призначений для нестаціонарного монтажу. Використовуються для приєднання пересувних машин і механізмів, а також інших нестаціонарних пристроїв до електричних мереж і рухомим джерел електричної енергії. Найчастіше застосовуються в будівництві для підключення пересувного обладнання, зокрема зварювальних апаратів, бетономішалок, підйомних кранів, тельферів і потужного інструменту. Використовуються для обладнання світлосигнальних систем в аеропортах, підключення медичних, промислових і торгових пересувних механізмів. Дуже гнучкі силові кабелі використовуються в автоматизованих машинах, робототехніці, верстатах.

Гнучкі кабелі також часто застосовують у приватних домогосподарствах для харчування побутового переносного електроінструменту. Вони можуть застосовуватися в прісній воді для підключення насосів, а також в якості гнучкого шланга електроплит. Стійкі до ультрафіолетових променів, високої і низької температури, гнучкі кабелі підходять для монтажу в сухих, вологих і неопалювальних приміщеннях і однакового добре експлуатуються в приміщеннях і на вулиці.

При цьому вони зовсім не пристосовані для стаціонарної прокладки, оскільки не витримують механічних навантажень навіть від незначної ваги грунту в разі прокладки в землі і розтягують навантажень при монтажі по повітрю.

Як звичайний силовий кабель гнучкі кабелі складаються з трьох основних елементів: провідників, ізоляції та захисної оболонки. При цьому струмопровідні жили гнучких кабелів завжди мідні, багатодротяні, скручені з великого числа тонких дротів, що і забезпечує їм високий 5 клас гнучкості. Жили ізольовані, з колірною або цифровим маркуванням. Ізоляція і оболонка таких кабелів витримує сили стирання і повторних вигинів до 30 000 разів.

Все це дозволяє експлуатувати кабель в умовах значних і багаторазових перегинів через систему роликів під струмовим навантаженням, а також здійснювати монтаж з радіусом вигину не менше 8 зовнішніх діаметрів кабелю. Кабельний завод «ЕврОпал» виробляє гнучкі силові кабелі з ізоляцією і оболонкою з термоеластопласту або полівінілхлоридного пластикату (КГТП, КГНВ), а також їх різновиди, які не підтримують горіння і багатожильні модифікації (КГНВ-М), пристосовані для використання з будь-якими мобільними апаратами в приміщеннях і на вулиці для приєднання рухомих приладів до електромережі або пересувного джерела живлення. Наша кабельна продукція довговічна, надійна, стійка до низьких і високих температур і сонячного світла.

Читати повністю