Силові кабелі – це провідники призначені для передачі і розподілу електричної енергії. Використовуються для передачі потужних струмів промислових частот від електричних підстанцій, енергетичних і комунальних підприємств до розподільчих пристроїв та кінцевих споживачів. Слугують для живлення електроприладів та електрифікації будівель, споруд, житлових будинків і навіть цілих міст, областей та країн. Дозволяють підключати стаціонарні об’єкти та пересувні установки. Можуть прокладатися під землею, у воді, на висоті або бути просто покладеними на поверхню.

Існує чимало різноманітних класифікацій силових кабелів. Приміром, за рівнем напруги виділяють моделі, що проводять до 1000 В і кабелі для високовольтних мереж, що проводять понад 1000 В. За способом прокладання розрізняють кабелі для стаціонарної прокладки і рухомих установок. Окремо кабелі поділяють залежно від числа, будови та гнучкості жил, сплаву провідників, типу ізоляції, площі поперечного перерізу, напруги та інших характеристик.

Конструкція силових кабелів і форма виконання залежить від умов прокладання та сфери застосування. Обов’язковими її елементами є ізольовані струмопровідні мідні або алюмінієві жили у спільній оболонці. Крім того, кабель може містити поясну ізоляцію, заповнювачі, екран, броню та подушку під бронею. Зазначені особливості відображаються у маркуванні кабелю, що складається з початкових літер слів, які описують конструкцію кабелю та цифр, які позначають кількість жил, площу перерізу та напругу.

Жила силового кабелю може складатися з одного дроту – монолітна жила, або з декількох тонких переплетених дротів – багатодротова жила. Саме цей параметр визначає гнучкість жили – чим більше в ній дротів, тим краще вона гнеться. Число жил у силових кабелях варіюється від 1 до 5. Вони можуть бути круглими або секторними, прокладеними паралельно чи скрученими.

Наявність ізоляції дозволяє розмістити поруч кілька струмопровідних жил, не побоюючись короткого замикання, проте основним завданням ізоляційного шару є захист людини від контакту з струмопровідною жилою. Тип ізоляційного матеріалу залежить від галузі застосування, а найбільш поширеними серед них є полівінілхлоридний пластикат та зшитий поліетилен. Вони оберігають жили від замикання, захищають від механічних пошкоджень, вологи, світла, хімічних речовин та інших зовнішніх впливів.

Існують також кабелі зниженої пожежонебезпеки та цілком пожежобезпечні, що не поширюють горіння, з низьким виділенням газу, диму та інших токсичних речовин.

Кабельний завод «Європан» виготовляє надійні та довговічні силові кабелі одно та багатожильні, екрановані, броньовані, гнучкі та для стаціонарного прокладання, у плоскому виконанні та негорючі призначені для передачі та перерозподілу струму у промисловості, аграрному та побутовому секторі, скрізь де є необхідність електричного живлення. Широкий асортимент дозволяє кожному споживачу підібрати оптимальний провідник залежно від місця призначення, навантаження та типу мережі.

Читати повністю