Сьогодні кожна сфера нашого життя потребує електрики. У кожному будинку є електроустановка, яка розподіляє електроенергію до приладів, розеток і точок освітлення в будинку. Кабелі та електропроводи переважно заховані від наших очей, вони не видають звуків і тому ми часто про них забуваємо. При цьому вони постійно працюють – адже струм тече безперебійно, а тому надважливо проводити його по таким дротам, щоб струм не виходив з них безконтрольно.

Надійний виробник – гарантія безаварійної та тривалої служби і безпечної експлуатації!

Функціональність будь-якої мережі та безпека її користувачів багато в чому залежать від типу та якості матеріалів, що використовуються для її будівництва.

Щоб визначитися з необхідним типом матеріалів слід враховувати умови експлуатації кабелів чи проводів (стаціонарні або мобільні установки, вплив ультрафіолетового випромінювання, температуру і агресивність навколишнього середовища тощо), а також переріз струмопровідних жил і робочу напругу відповідно до рекомендацій виробника.

А як перевірити їх якість? Найпростіший та надійний спосіб – використовувати тільки високоякісні електричні кабелі та проводи перевірених та визнаних на ринку виробників. А вибір кабельно-провідникової продукції довірити фахівцям.

Надійний виробник – гарантія безаварійної та тривалої служби і безпечної експлуатації!

На ринку існують сотні, якщо не тисячі, різних типів електричних кабелів і проводів, розібратися у розмаїтті яких зовсім не просто. Приміром, якщо обрати занадто тонкі кабелі, світло може тьмяніти, а інші пристрої зовсім вмикатися. Такі сигнали не можна ігнорувати, адже це означає занадто велике навантаження на установку, що може призвести до пожежі.

Використання ж занадто товстих кабелів без потреби, призведе до суттєвого здорожчання вартості робіт та перевантаження бюджету будівництва.

Існує безліч порад щодо правильного вибору електричних кабелів та проводів, але практично кожен випадок слід розглядати індивідуально і лише це може бути запорукою успіху та тривалої і безпечної експлуатації.

Слід також пам’ятати, що величезний вплив на термін служби і безпеку експлуатації має якість кабелів, які використовуються для монтажу.

Використання невідповідної сировини або неякісних матеріалів під час виробництва істотно знижує термін служби кабелю (в результаті старіння ізоляційних і покривних матеріалів) та безпеку його експлуатації, що буде проявлятися частими поломками і також може стати причиною пожежі.

Ринок електротехнічної продукції наповнений підробками, а частина виробників, з міркувань економії, при виробництві кабелів не дотримується стандартів. Використовують неякісний метал, зменшують заявлений переріз струмопровідних жил, занижують товщину ізоляції і заощаджують на самій якості ізоляційного шару, використовуючи низькоякісні матеріали. В результаті це може спричинити перегрів і займання електропроводки, знижує струмопровідність і скорочує термін служби кабелів.

Які ж основні фактори, що впливають на роботу електропроводки? Перш за все це:

– механічні пошкодження ізоляційних матеріалів – порізи і стирання зовнішньої або внутрішньої ізоляції, що може викликати коротке замикання в установці і призвести до ураження електричним струмом;

– механічні пошкодження жил – порушення цілісності струмопровідної жили або цілісності екрану кабелю внаслідок частого згинання, переміщення, намотування на барабани, роботи в рухомих лотках тощо. Це призводить до раптового переривання передачі даних, зменшення поперечного перерізу дроту та його надмірного нагрівання або припинення живлення;

– хімічна небезпека – контакт ізоляції кабелю з агресивною речовиною знижує його електричні або механічні параметри, а наслідки будуть схожі на механічне пошкодження ізоляції;

– занадто висока або низька температура – постійне або тимчасове перебування кабелів і проводів при підвищеній температурі (понад 60°C) або в умовах сильного охолодження (нижче -20°C). У цій групі факторів також слід враховувати часті перепади температур. Найпоширенішим наслідком такого впливу є оплавлення ізоляції, залипання дротів, прокол або коротке замикання. При низьких температурах ізоляція жил або ізоляція оболонки тріскається;

– радіація – найпоширеніший її вид – це УФ-випромінювання (наприклад, сонячне світло), а також іонізуюче або рентгенівське випромінювання. В результаті тривалого впливу радіації ізоляція кабелів і проводів може втратити гнучкість і електричні характеристики. Найчастішим явищем є зміна кольору зовнішнього покриття (вицвітання).

– електромагнітне випромінювання, що створює перешкоди – діапазон частот електромагнітного випромінювання, який безпосередньо пов’язаний з використанням електричного, електронного та радіообладнання (до 300 МГц). Для вимірювальної системи або у випадку передачі даних це може призвести до неправильних показань виміряного значення (аналогові сигнали) або повного припинення передачі (цифрові сигнали). На підставі фальсифікованих даних система управління прийматиме невірні рішення, наприклад, при отриманні інформації про температуру, нижчу за реальну, не відкриє в потрібний момент запобіжний клапан.

Жодну з перерахованих вище небезпек неможливо усунути повністю, але наслідки кожної з них можна мінімізувати шляхом використання відповідної електропроводки. Для цього необхідно вибрати відповідний тип провідника, визначитися з матеріалами ізоляції жил і зовнішньої оболонки, а також визначити доцільність використання додаткових елементів конструкції кабелю, таких як екрани, броня або армуючі волокна. Тоді з-поміж сотень товарів ми виберемо той, який оптимально підходить саме для нашої установки.

Як бачимо, кабелі і проводи в процесі експлуатації можуть зазнавати впливу екстремальних температур, механічних пошкоджень ізоляційних матеріалів та жил, знаходитися в дуже агресивному середовищі, контактувати з хімічними речовинами, радіацією та піддаватися електромагнітному випромінюванню. Тож як за таких умов забезпечити ефективну, безаварійну та безпечну роботу кожної електроустановки? Відповідь проста – побудувати її з елементів, які відповідають усім стандартам і вимогам замовника, обираючи відповідні високоякісні дроти та ізоляційні матеріали перевіреного виробника, звернувшись до фахівців.

Надійний виробник – гарантія безаварійної та тривалої служби і безпечної експлуатації!

Саме таким перевіреним часом і нашими замовниками, надійним виробником кабельно-провідникової продукції є Київський кабельний завод «ЄВРОПАН».

У нас працюють справжні висококваліфіковані професіонали, що впораються з будь-яким виробничим завданням. Ми виготовляємо широкий асортимент кабельно-провідникової продукції різноманітного призначення, використовуючи високоякісну сировину виключно з первинних матеріалів – катанки мідної і алюмінієвої, кабельних пластикатів та поліетиленів. Ми працюємо, суворо дотримуючись усіх вимог законодавства та діючих міжнародних стандартів і маємо власну акредитовану лабораторію, що випробовує та перевіряє 100% виробленої продукції на відповідність заявленим характеристикам.

Усі наші вироби: кабелі силові, контрольні, гнучкі, проводи для ЛЕП, установочні проводи і шнури, вогнестійкі і безгалогенні кабелі, кабелі сигнальні та для підключення сонячних панелей постійно проходять жорсткий контроль якості та мають сертифікати відповідності державного зразка.

Ми щодня працюємо над тим аби забезпечити максимально широке коло споживачів якісною та безпечною кабельно-провідниковою продукцією і закликаємо вас не ставитись до кабелів та проводів як до другорядного елемента установки, адже такий підхід може бути вкрай небезпечним. Пам’ятайте, що використання якісних кабелів, виготовлених за відповідними стандартами перевіреним виробником, гарантує безаварійну та екологічно безпечну роботу будь-якої установки. Обирайте професіоналів! Обирайте Київський кабельний завод «ЄВРОПАН»!