Прагнення бути частиною європейської сім’ї вимагає орієнтуватися на європейські зразки, зокрема і у сфері кабельної продукції. Київський кабельний завод «ЄВРОПАН» намагається відповідати цим прагненням та вже багато років виробляє широкий спектр кабельної продукції, у тому числі і найпопулярніші найменування європейських кабельних продуктів. Так, серед знаних та широковикористовуваних європейських кабелів сьогодні ми хочемо відзначити кабелі NYY та NAYY.

NYY і NAYY є економним рішенням для силової та керуючої проводки, що не потребує механічного захисту. Ці кабелі підходять як для прямої прокладки у ґрунт, так і для прокладання у кабельних каналах і можуть використовуватися як всередині приміщень, так і поза ними. Створені в Німеччині, тепер вони популярні у багатьох країнах світу де цінується економія на вартості, вазі та розмірі, що досягається за рахунок відсутності броні. Кабелі зручні у прокладанні та експлуатації, а також вони вимагають меншої локалізації.

NYY – це досить широкий та універсальний набір мідних силових та контрольних кабелів, які можна використовувати в різних електричних і силових системах. Позначення кабелю означає:

  • N – мідна серцевина;
  • Y – внутрішня ізоляція з ПВХ пластикату;
  • Y – зовнішня оболонка з ПВХ пластикату.

Європейські силові та контрольні кабелі NYY і NAYY

Тобто NYY це кабель з однією або декількома мідними жилами з ПВХ-ізоляцією та зовнішньою оболонкою також із ПВХ.

Кабелі NYY – це європейські неброньовані кабелі номінальною напругою 600/1000В, призначені для стаціонарного прокладання та виготовлені відповідно до німецького стандарту VDE 0276-603. Вони сконструйовані як фіксовані кабелі живлення і контрольні кабелі для прокладання на відкритому повітрі, в землі, у внутрішніх приміщеннях, кабельних лотках і каналах.

Усе сімейство кабелів NYY використовується для передачі та розподілу електроенергії, живлення будівельних установок, у підземних, бетонних, водних та інших статичних системах, там, де є мінімальний ризик механічного пошкодження кабелів. І не підходить для прокладання в бетоні, який трясеться, вібрує чи стискається.

Кабелі типу NYY можуть застосовуватися в ланцюгах живлення на електростанціях, промислових установках і розподільних пристроях, а також у місцевих мережах, якщо немає загрози механічних пошкоджень.

NYY не поширюють горіння при одиночній прокладці та можуть використовуватися разом з кабелями ВВГ і ВВГз напругою 1 кВ.

Асортимент NYY включає кабелі NYY-J та NYY-O. Основна відмінність між цими двома продуктами полягає в тому, що конструкція NYY-J передбачає наявність зелено-жовтого заземлюючого провода, а кабель NYY-O виготовляється без проводу заземлення.

Мідний провідник може бути круглим однодротовим 1 класу – RE, круглим багатодротовим 2 класу – RM або секторним багатодротовим 2 класу – SM.

Європейські силові та контрольні кабелі NYY і NAYY

У сімействі кабелів NYY є також інші кабелі, які позначають їх унікальні характеристики. Наприклад, доволі поширеним у Європі є кабель NYA. Це також кабель з мідною жилою та ізоляцією із ПВХ, а літера «А» у специфікації означає, що це кабель з одношаровою ПВХ-ізоляцією.

Кабелі NAYY – це алюмінієвий аналог NYY, що відрізняється лише наявністю алюмінієвих жил. Так само як і NYY, ця група належить до низьковольтних кабелів напругою до 0,6/1 кВ та використовується для електростанцій, промислових і розподільних щитів, а також в абонентських мережах в яких не виникає небезпеки механічного пошкодження. Призначені для прокладання в землі, у кабельних магістралях у воді, на відкритому повітрі, в бетоні, всередині приміщень, в сухому і вологому середовищі та в кабель-каналах.

Європейські силові та контрольні кабелі NYY і NAYY

Так само як NYY, даний тип кабелів випускається з жилою заземлення NAYY-J та без неї – NAYY-O. І може бути сконструйований з круглою суцільною алюмінієвою жилою (RE), секторною суцільною (SE), круглою багатожильною (RM) або секторною багатожильною алюмінієвою жилою (SM). Ізоляція жил та оболонка NAYY також виконані з ПВХ пластикату.

Кабелі NYY-O, NYY-J, NAYY-O, NAYY-J можна безпечно використовувати у більшості випадків, коли механічні навантаження не очікуються – всередині приміщень, на відкритому повітрі, безпосередньо в землі, бетоні, цегляній кладці або воді.

Їх чорна зовнішня оболонка стійка до ультрафіолетового випромінювання, що дозволяє застосовувати кабелі під прямим впливом сонячних променів. А використовувані матеріали не містять силікон, кадмій, а також речовини, що перешкоджають нанесенню фарби.

Кабельний завод «ЄВРОПАН» прагне відповідати вимогам часу та випускати найкращі та найзатребуваніші зразки не лише вітчизняних, а й європейських кабелів. Ми дбаємо про відповідність нашої продукції загальноєвропейським вимогам якості та її безпеку для здоров’я людей і оточуючого середовища. Саме тому у 2021 році ми отримали Сертифікати відповідності RoHS та Ente certificazione macchine (ECM), а також Декларацію відповідності STANA-Certification для зазначених марок і розпочали серійний випуск мідних NYY і алюмінієвих NAYY.

Тож якщо Ви є поціновувачем європейських стандартів та високої якості, незалежно від обраної специфікації кабелів NYY та NAYY, пам’ятайте, купуючи низьковольтні силові та контрольні кабелі виробництва Київського кабельного заводу «ЄВРОПАН», Ви отримуєте продукт, що відповідає найвищим стандартам та є найкращим співвідношенням ціни та якості на вітчизняному ринку.