Електрощитове обладнання – один з найважливіших елементів системи енергопостачання та енергозахисту
Електрощитове обладнання або низьковольтні комплектні пристрої (НКП) – це сукупність різноманітних модулів, приладів та інструментів, призначених для розподілу струму, захисту електролінії під час стрибків напруги, забезпечення безперебійного живлення та ведення обліку витрат електроенергії. Крім свого основного призначення щитові системи також обмежують вільний доступ до рубильників, трансформаторів, розеток та перемикачів і є одним з найважливіших елементів системи енергопостачання та енергозахисту.
Не існує сфери життя, де б не використовувалось електрощитове обладнання: будівництво, сільське господарство, промислове виробництво, торгівля, складські операції, транспорт, житлово-комунальна сфера, а також громадський, адміністративний та культурний сектор. Всюди за допомогою низьковольтних пристроїв розподілу та управління здійснюється автоматизація процесів та регулювання різноманітних систем.
Фактично, електрощитове обладнання являє собою металеві або пластикові шафи укомплектовані різноманітними електроприладами: розетками, рубильниками, трансформаторами, точками управління системами витяжки, кондиціонування, опалення та іншими керуючими, захисними, комутаційними і регулюючими пристроями.
Металеві шафи виконують зі сталі або алюмінію, а пластикові – з негорючого полімеру, що не розповсюджує горіння та успішно чинить опір механічним пошкодженням. Вони захищають вміст від фізичних ушкоджень та мають додатковий захист від корозії, попадання вологи, пилу і загорання.
Щитове обладнання розрізняють за габаритними розмірами та способами установки:
– великі шафи встановлюють на підлогу на ніжках або основі і додатково для стійкості кріплять до стіни;
– настінні щити монтують на каркасах (навісні) або вбудовують у стіну (вбудовані).
Збираються електрощитові конструкції залежно від умов роботи. Устаткування, призначене для використання в приміщеннях не має суворих вимог щодо захисту від зовнішніх факторів. А от конструкції, що будуть використовуватися на відкритому повітрі, повинні бути забезпечені належним рівнем захисту від пилу та вологи.
Класифікують електрощитове обладнання переважно за типом встановлюваних у них апаратів, виходячи з технічних характеристик та призначення. Від цього ж залежить розмір, тип кріплення та матеріал виготовлення.
Виходячи з функцій електрощитового обладнання розрізняють: розподільні щити та шафи, щити управління, силові та облікові пристрої. Зазначене обладнання має надзвичайно широкий асортимент продукції, що відрізняється потужністю, габаритами і призначенням. Серед найвідоміших низьковольтних комплектних пристроїв можна відзначити:
– головні розподільні щити (ГРЩ) – призначені для введення електроенергії у будівлю, її подальшого розподілу та захисту мережі від можливих перевантажень і коротких замикань;
– ввідно-розподільні пристрої (ВРП) – застосовуються для прийому, обліку та розподілу електроенергії і захисту мережі від перенапруги;
– поверхові та квартирні щити – використовуються для прийому, подальшого розподілу та обліку електроенергії по квартирам, приміщенням адміністративних будівель та у межах квартири, захищають лінію і підключену до неї апаратуру від пошкоджень внаслідок короткого замикання або стрибків напруги;
– щити освітлення – призначені для розподілу електроенергії в освітлюваних мережах, їх правильної роботи, а також комутації та захисту ліній від перенавантажень і відключення споживачів у разі короткого замикання;
– щити управління – використовуються для запуску і контролю систем кондиціонування, вентиляції, насосних станцій, водопостачання, опалення, електродвигунів, тощо;
– щити та шафи автоматики – застосовуються для керування технологічним обладнанням і апаратурою виробництва, складних промислових установок і комплексів, житлових об’єктів будівництва;
– щити безперебійного живлення – розраховані на енергоживлення аварійних сигналізацій, медичного обладнання та інших споживачів першої категорії;
– обладнання призначене для керування електродвигунами, компенсації реактивної потужності та ще багато-багато інших.
Щитове обладнання дозволяє скомпонувати різноманітні модулі систем контролю, управління, обліку та комутації, аби зібрати найбільш оптимальний варіант під кожен конкретний об’єкт. Існують як типові варіанти щитових систем, так і вироби виготовлені за індивідуальним замовленням. Останнім часом замовники все частіше обирають електрощитове обладнання виготовлене за індивідуальними проектами, що дозволяє повністю врахувати потреби того чи іншого об’єкта: особливості місцерозташування, ступінь пило- та вологозахищеності, передбачити запас міцності, підвищене навантаження, додаткові системи захисту, механізми, що підвищують зручність експлуатації або ж вибухозахищене виконання щитів.
Увесь спектр низьковольтних комплектних пристроїв повинен відповідати нормам і правилам електричної безпеки, правилам улаштування електроустановок, технічним умовам та ДСТУ. У зв’язку з такими високими вимогами, виготовленням зазначеного обладнання мають право займатися виключно спеціалізовані компанії, співробітники яких мають необхідну кваліфікацію та дозвільні сертифікати.
Кабельний завод «ЄВРОПАН» здійснює виготовлення електрощитового обладнання та пропонує своїм клієнтам як готові рішення низьковольтних комплектних пристроїв, так і виготовлення устаткування за індивідуальним замовленням з доставкою по всій території України. Наявність власного виробництва дозволяє нам забезпечити максимальну гнучкість у роботі з замовниками та суттєво знизити терміни поставок і вартість обладнання. Ми пропонуємо широкий асортимент виробів з комплектуючими відомих світових брендів, багато моделей щитових шаф різного призначення, високу якість виконання та конкурентоспроможні ціни. А також гарантуємо надійність готової продукції та виконання гарантійних зобов’язань.
Наші високоосвічені фахівці здійснюють:
– технологічне інженерне проектування низьковольтного электрощитового обладнання з урахуванням його цільового призначення та особливостей електромережі на підставі вимог замовника з дотриманням загальноприйнятих державних норм;
– збірку, комплектацію та перевірку ефективності роботи електрощитового устаткування;
– монтаж, професійні пуско-налагоджувальні роботи та проведення тестів з метою перевірки працездатності і ефективності пристрою.
Усі роботи виконуються за допомогою сучасного обладнання та інструментів європейських виробників, з використанням надійних комплектуючих, постійним контролем якості й у найкоротші терміни.
Обираючи низьковольтні комплектні пристрої виробництва Київського кабельного заводу «ЄВРОПАН», ви можете бути впевнені, що отримуєте високоякісне електрообладнання, сконструйоване відповідно до усіх необхідних вимог, яке забезпечить тривалу і безперебійну роботу електромереж вашого об’єкта, а також надійний захист, зручність користування і обслуговування.